Zivju diena Kuldīgā

akt

Kuldīdznieki un pilsētas viesi sestdien, 20. jūlijā 11:00-15:00 tiek aicināti uz Pils dārzu, lai piedalītos „Zivju dienas Kuldīgā” pasākumos.

Īpaši tiek aicinātas ģimenes ar bērniem un skolēni, kurus gaidīs vides izziņas pieturas – aizraujošā zemūdens pasaule, eksperimenti un pētījumi, daudz jauna par dzīvi Ventā un pie tās, ūdensputni un ūdensaugi, unikāla zivju izbāžņu un mulāžu kolekcija, senie zvejas rīki, radošās darbnīcas un spēles. Savukārt “Jauno makšķernieku skolā” varēs apgūt zināšanas par makšķerēšanas noteikumiem, uzzināt daudz jauna par zemūdens medībām, pieredzējušu meistaru vadībā varēs apgūt atļautos makšķerēšanas veidus un uzzināt, kādu kaitējumu rada nelegālo makšķerēšanas rīku izmantošana.

IMG_7271

12:00 apmeklētājus priecēs Kuldīgas kultūras centra jauniešu teātris „Focus” režisores Daigas Pirtnieces un horeogrāfes Initas Salenieces vadībā ar vides izglītības multimediju izrādi “Kur beidzas skudru ceļš, tur sākas zivju ceļš”, kas sevī apvieno dabas zinības, mūziku un mūsdienu deju. Unikālās izrādes galvenais mērķis ir paplašināt Baltijas jūras reģiona iedzīvotāju izpratni par apkārtējo vidi un dažādajām sugām tajā, stāstīt par ikdienā nepamanīto un mudināt ikvienu piedalīties bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Izrāde vēsta par Kuldīgā ik gadus vērojamo dabas parādību – vimbu nārstu. Izrādes veidošanā izmantoti mūsdienīgi izteiksmes līdzekļi un jaunās tehnoloģijas, lai piesaistītu iedzīvotāju uzmanību atraktīvā veidā. Sadarbībā ar Skrundas TV un Edgaru Eglīti izveidots vizuāls vēstījums, kas papildina izrādes norisi un skaidro unikālās dabas parādības izcelsmi.

Īpaši kārdinoši solās būt „Zivju gardumi”, kas vēstīs iedzīvotājiem par iespējām izmantot uzturā vietējo zivsaimniecības produkciju. Varēs nogaršo latviešu, igauņu un lietuviešu gatavotās zivju zupas, piedalīties zivju tīrīšanas meistarklasē, kuru vadīs Skrundas arodvidusskolas meistari. Apmeklētāji aicināti piedalīties „Suši darbnīcā”, paši gatavojot suši, kā arī degustējot meistaru veikumu. Izmantojot jūras veltes, tiks gatavoti arī gardi cittautu ēdieni – piedāvājumā paelja.

IMG_7280

Pasākuma gaisotni kuplinās dejas simfonija “Brīdi lidot”, Roberts Gobziņš un “Resnie putni”, kapela “Valdemārs”, folkloras kopa “Nārbuļi”, “Pažarnieku dixi” un pirātu koris “De Stormvogels” no Nīderlandes.

Zivju dienas rīkošanā biedrība sadarbojās ar zivsaimniecības organizācijām no Taurages Lietuvā un Pērnavas Igaunijā. Svētku norises apmeklētājiem ir pieejamas bez bezmaksas, aicinām apmelēt ikvienu teritorijas iedzīvotāju. Nākamais zivju dienu pasākums notiks 21. septembrī Tauragē, uz tiem dosies arī Kuldīgas delegācija.  

Biedrība „Darīsim paši!” Zivju dienu rīko projekta „Vietējo ūdeņu un to dzīvo resursu saglabāšanas veicināšana” ietvaros. Projekts “Vietējo ūdeņu un to dzīvo resursu saglabāšanas veicināšana” tiek īstenots ar Eiropas Zivsaimniecības fonda finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Zariņa / projekta vadītāja