IX kārtas projekti

Projekta nosaukums:  “Projekta iesniegums Ražošanas iekārtu iegādei”
Reģistrētais attiecināmais: 45383.00 EUR
Reģistrētais publiskais: 31768.10 EUR

Pateicoties izvēlētajām ražošanas iekārtām tiks aaugstināta uzņēmuma saražotās preces kvalitāte, paplašināts piedāvātās produkcijas klāstu, palielināts ražošanas ātrums. Izmantojot iekārtu potenciālu, tiks piedāvāts jauns pakalpojums, kas būts unikāls ne tikai VRG darbības teritorijā, bet arī Kurzemē – mēbeļu detaļu izgatavošana pēc individuāla pasūtījuma, kas sevī ietvertu visa veida plātņu materiālu zāģēšanu un malu apstrādi.

Projekta nosaukums:  “Inovatīvu gaļas produktu ražošanas uzņēmuma izveide”
Reģistrētais attiecināmais: 35056.80 EUR
Reģistrētais publiskais: 24539.76 EUR

Projekta “Inovatīvu gaļas produktu ražošanas uzņēmuma izveide” mērķis ir, VRG teritorijā izveidojot, jaunu gaļas pārstrādes uzņēmumu, kas piedāvās augstas kvalitātes gaļas produkciju, ražotu pēc BBQ tehnoloģijas. Līdz šim Latvijas iedzīvotāju gaļas pagatavošanas tradīcijas aprobežojās ar gaļas cepšanu uz oglēm, izmantojot mangalu vai grilu, populāra ir arī gaļas kūpināšanas tehnoloģija, taču jaunais uzņēmums, īstenojot projektu, piedāvās jaunu BBQ tehnoloģiju, kura gaļas baudīšanas kultūru paceļ augstākā līmenī. Attīstot šo tehnoloģiju, uzņēmums uzsāks jaunu, nebijušu un savdabīgu gaļas produktu ražošanu, ar neatkārtojamām garšas īpašībām. Pielietojot ASV tradicionālas gaļas ražošanas metodes, tiks izveidota sava identitāte, kura atšķirs uzņēmumu no citiem Latvijas gaļas produkcijas ražotājiem.

Projekta nosaukums:  “Jauna produkta un tehnoloģiju ieviešana, ražošanas modernizācija un efektivizācija ZS Garīkas”
Reģistrētais attiecināmais: 15199.95 EUR
Reģistrētais publiskais: 10639.96 EUR

Mērķis īstenojot projektu ir uzsākt jauna inovatīva produkta ražošanu – Šitaki šēnu pulvera kapsulas, kā arī uzlabot kvalitāti un ražību sēņu pārstrādē un samazināt ražošanas procesa sezonalitāti. Palielinoties sēņu ražai par plānotajiem 10% ar esošajiem resursiem, jāiegulda 2 x lielāks cilvēkresursu daudzums. Izmantojot ražīgākas un energoefektīvākas ražošanas iekārtas, tiks iegūta kvalitatīvāka produkcija, palielināts un dažādots piedāvātās produkcijas klāsts.

Projekta nosaukums:  “Maliņu aplīmēšanas un apstrādes iekārtas iegāde, jauna produkta un pakalpojuma radīšanai un attīstīšanai”
Reģistrētais attiecināmais: 50000.00 EUR
Reģistrētais publiskais: 35000.00 EUR

Projekta iesniedzēja īstermiņa mērķis ir projekta ietvaros iegādāties maliņu aplīmēšanas un apstrādes iekārtu korpusa mēbeļu un korpusa mēbeļu sagatavju izgatavošanai, kas veicinātu noietu un radītu augstāku pievienoto vērtību projekta iesniedzēja esošajai saimnieciskajai darbībai. Īstenojot projektā paredzētās aktivitātes, tiks radīts inovatīvs produkts, kura ražošanā tiks izmantota moderna un veikt spējīga maliņu aplīmēšanas un apstrādes iekārta. Papildus jaunā produkta ražošanai ar projekta ietvaros iegādāto maliņu aplīmēšanas un apstrādes iekārtu tiks sniegti korpusa mēbeļu detaļu izgatavošanas pakalpojums, piedāvājot aplīmēt un apstrādāt korpusa mēbeļu detaļas ar PUR līmi.

Projekta nosaukums:  “Inovatīvas skanera sistēmas iegāde, beramo kravu apjoma noteikšanas pakalpojuma izveidei un attīstīšanai”
Reģistrētais attiecināmais: 49824.78 EUR
Reģistrētais publiskais: 34877.34 EUR

Projekta iesniedzēja īstermiņa mērķis ir projekta ietvaros iegādāties inovatīvas lāzera skaneru sistēmas un papildaprīkojuma komplektus, beramo kravu apjoma noteikšanas pakalpojumu sniegšanai, un izveidot vienu jaunu darba vietu. Projekta iesniedzējs plāno paplašināt savu sniedzamo pakalpojumu klāstu ar jaunu inovatīvu pakalpojumu – beramo kravu apjoma noteikšana. Paralēli tam tiek nodrošināta arī pārējo uzņēmuma pakalpojumu sniegšana: ceļu uzmērīšana, 3D mašīnkontroles programmu pielāgošana un specializētie dronu pakalpojumi. Pakalpojumi ir orientēti uz ceļu būves uzņēmumiem, karjeru īpašniekiem un izstrādātājiem, mežu un meliorācijas sistēmu īpašniekiem, citiem interesentiem.

Projekta nosaukums:  “Saimnieciskās darbības dažādošana”
Reģistrētais attiecināmais: 36372.08 EUR
Reģistrētais publiskais: 25460.45 EUR

Projekta “Saimnieciskās darbības dažādošana” mērķis ir paplašināt savu saimniecisko darbību, attīstot pašražotās produkcijas prezentācijas un degustācijas pakalpojumu vietējās rīcības grupas teritorijā, popularizējot produkciju ar augstu pievienoto vērtību, nodrošinot jaunu darbavietu radīšanu. Projekta ietvaros Uzņēmums plāno dažādot savu saimniecisko darbību, uzsākot pilnīgi jauna pakalpojuma sniegšanu – “Produkcijas prezentācija un degustācija”. Šis pakalpojums paredz viesu uzņemšanu grupās līdz 15-20 cilvēkiem, piedāvājot viņiem ekskursiju alus darītavā, ražotās produkcijas degustāciju, dažādas aktivitātes produkcijas prezentācijas laikā, kā arī iespēju iegādāties Uzņēmuma produkciju turpat – produkcijas tirdzniecības vietā. 

Projekta nosaukums:  “Iekārtu un aprīkojuma komplekta iegāde vēsturiskās furnitūras analogu izgatavošanai”
Reģistrētais attiecināmais: 38672.13 EUR
Reģistrētais publiskais: 27070.48 EUR

Projekta iesniedzēja īstermiņa mērķis ir projekta ietvaros iegādāties iekārtu un aprīkojuma komplektu, vēsturiskās furnitūras analogu izgatavošanai un krāsainā metāla, un tērauda lējumu izgatavošanas pakalpojumu sniegšanai, kā arī izveidot vienu jaunu pilna laika darba vietu. Produkta ražošanai tiks izmantoti inovatīvi risinājumi un modernas tehnoloģijas, piemēram furnitūras parauga (paraugs no kura tiks veidotas atliešanas formas) izgatavošanai tiks izmantots 3D printeris un 3D modelēšanas programmatūras. Printera specifikācija nodrošinās iespēju drukāt gan cietā materiālā, gan arī vaskā. Izdrukātais cietā materiāla paraugs tiks izmantots silikona formu izgatavošanai (lielākai produktu partijai), savukārt izdruka vaskā, tiks izmantots ģipša formas izveidošanai vienam produkta veidam vai mazākam skaitam.

Projekta nosaukums:  “Ražošanas iekārtas un papildaprīkojuma iegāde uzņēmuma darbības attīstīšanai”
Reģistrētais attiecināmais: 34981.55 EUR
Reģistrētais publiskais: 24487.08 EUR

Projekta mērķis ir iegādāties iegādāties alumīnija bundžu uzpildes iekārtu ar papildaprīkojumu un izveidot divas pilnas slodzes darba vietas. Īstenojot projektā paredzētās aktivitātes, tiks rūpnieciski radīti kombučas produkti alumīnija bundžās. Rudys Kombucha apvieno senas kombučas ražošanas tradīcijas, bagātinot tās ar spilgtām, izteiktām, daudzveidīgām, modernām garšām, krāsām, smaržu – baziliks, medus, ingvers, avenes, ananāss, persiks, marakuja u.c. Rudy’s Kombucha unikalitāte ir tā, ka tās sastāvs ir 100% dabiskas izejvielas, nevis koncentrāti. Pēc projekta īstenošanas, samazinot brāķa procentu un uzlabojot gatavās produkcijas stabilitāti, būs iespējams apgūt jaunus eksporta tirgus.

Projekta nosaukums:  “Uzņēmuma darbības automatizācija un jaunu pakalpojumu attīstīšana”
Reģistrētais attiecināmais: 46346.28 EUR
Reģistrētais publiskais: 32442.40 EUR

Pēc projekta realizācijas plānots uzsākt teritorijas labiekārtošanas darbus. Uzsākot piedāvāt šādu jaunu pakalpojumu būtu iespējams paplašināt klientu bāzi un gūt lielāku peļņu no esošiem klientiem (piemēram, ceļu būvē gandrīz visos objektos ir apzaļumošana un arī pašvaldībās tā ir nepieciešama), kā arī piesaistīt jaunus klientus, jo nereti klienti, kuri vēlas veikt teritorijas labiekārtošanu, vēlas sakopt arī savus kokus un otrādi. Uzņēmumam ir esošs pieprasījums labiekārtošanas darbiem un visdrīzāk būtu nepieciešama tikai neliela reklāma un sazināšanās ar esošiem sadarbības partneriem, lai uzsāktu pakalpojuma realizēšanu.

Projekta nosaukums:  “Veterinārās klīnikas modernizācija un attīstība”
Reģistrētais attiecināmais: 46279.75 EUR
Reģistrētais publiskais: 32395.82 EUR

Jaunā rentgeniekārta nodrošinās izcilas kvalitātes attēlus labiekārtotā rentgena kabinetā. Rentgens būs pilnībā digitalizēts un rentgena attēli būs gatavi digitālā formātā pāris sekunžu laikā, ļaujot ātri un efektīvi diagnosticēt kaulu un locītavu saslimšanas, kā arī sirds un plaušu patoloģijas, mutes dobuma slimības un gremošanas trakta saslimšanas.