VI kārtas projekti

Projekta nosaukums:  Arborista pakalpojuma attīstīšana 2.posms
Reģistrētais attiecināmais: 18933.55 EUR
Reģistrētais publiskais: 13253.48 EUR

Projekta mērķis ir turpināt attīstīt arborista pakalpojumu sniegšanu Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novados, kā arī citur Kurzemē. Realizējot projektu un iegādājoties jaunus pamatlīdzekļus – celmu frēzi un dzīvžogu šķēres, uzņēmums vēlas, lai vietējo novadu iedzīvotājiem, domājot par koku un krūmu kopšanas pakalpojumu (tai skaitā nozāģēšanu), pirmā un vienīgā izvēle būtu SIA Kursa Altum. Viens uzticams un ilgspēlējošs vietējais uzņēmums visiem arborisma pakalpojumiem! Projekta realizācija ļaus nostiprināt uzņēmuma pozīcijas mērķa tirgū, dos iespēju kāpināt uzņēmuma apgrozījumu, kā arī mazinās arborisma jomas sezonalitātes risku (koku nozāģēšana un zaru zāģēšana ar motorzāģi nav atļauta putnu ligzdošanas laikā no 15.04. līdz 30.06., turpretim celmu frēzēšanu un dzīvžogu kopšanu var veikt šajā laikā. Celmu frēzēšanu var veikt visu gadu, izņemot laiku, kad ir daudz sniega).

Projekta nosaukums: Robotizētā tahimetra komplekta iegāde, radot un attīstot jaunus, inovatīvus pakalpojumus
Reģistrētais attiecināmais: 50000.00 EUR
Reģistrētais publiskais: 35000.00 EUR

Projekta mērķis ir iegādāties robotizēto tahimetra komplektu uzmērīšanas pakalpojumu sniegšanai un izveidot vienu jaunu darba vietu. Projekta iesniedzējs plāno uzsākt saimniecisko darbību pakalpojumu sniegšanas jomā. Projekta iesniedzējs plāno sniegt ceļu uzmērīšanas un 3D mašīnkontroles programmu pielāgošanas pakalpojumus ceļu būves uzņēmumiem un citiem interesentiem. Papildus ceļu uzmērīšanas un 3D mašīnkontroles programmu pielāgošanas pakalpojumiem projekta iesniedzējs plāno sniegt arī specializētā drona pakalpojumus karjeru, mežu, meliorācijas sistēmu īpašniekiem un citiem interesentiem.

Projekta nosaukums: Bistro un vietējo ražotāju tirdzniecības vietas “PLACIS” izveide Kuldīgā, Dzirnavu ielā 11
Reģistrētais attiecināmais: 60000.00 EUR
Reģistrētais publiskais: 42000.00 EUR

Projektam ir divi tiešie mērķi -1) veikt esošās ēkas pārbūvi, lai uzsāktu ēdināšanas pakalpojuma sniegšanu un izveidotu VRG teritorijā tapušas produkcijas tirdzniecības vietu un 2) sekmēt nodarbinātību VRG teritorijā. Investīcijas ir nepieciešamas esošas ēkās pārbūvei, lai uzņēmums varētu uzsākt ražošanu. Projekta ilgtermiņa mērķis-kļūt par konkurētspējīgu, atpazīstamu un stabilu uzņēmumu. Realizējot projektu, plānots uzsākt ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu un izveidot vietējo produktu tirdzniecības vietu PLACIS. Tiks piedāvāta banketa ēdināšana ārpus bistro telpām. Investīcijas ir nepieciešamas esošās ēkas rekonstrukcijai (pārbūvei) par Bistro, lai varētu uzsākt ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu un izveidot vietējās produkcijas tirdzniecības vietu un mārketinga plāna izstrādei.

Projekta nosaukums: Galdniecības ražotnes izveide
Reģistrētais attiecināmais: 46724.00 EUR
Reģistrētais publiskais: 32706.80 EUR

Projekta mērķis ir radīt konkurētspējīgu mēbeļu ražošanas uzņēmumu ar darbību Latvijas un ārvalstu tirgos, pastiprināti apgūstot Skandināvijas tirgu. Īstenojot projektu ir paredzēts ražot mēbeles pēc individuāliem pasūtījumiem ar augstu kvalitāti – durvis, kāpnes, dažādas sarežģītības virtuves iekārtas, skapjus mansardos (kas īpaši pieprasīti Skandināvijas tirgū), kā arī ieviest ražošanā inovatīvu produktu – T, O, I spieķi, kas paredzēti cilvēkiem ar kustību traucējumiem, vecāka gadagājuma cilvēkiem, kā arī pārējiem iedzīvotājiem, lai atvieglotu ikdienas gaitas.

Projekta nosaukums: CNC apstrādes centra iegāde, jauna pakalpojuma radīšanai un attīstīšanai
Reģistrētais attiecināmais: 49555.00 EUR
Reģistrētais publiskais: 34688.50 EUR

Projekta iesniedzēja īstermiņa mērķis ir projekta ietvaros iegādāties CNC apstrādes centru lokšņu materiālu izgatavošanas pakalpojumu sniegšanai un izveidot vienu jaunu darba vietu. Projekta iesniedzējs plāno uzsākt savu saimniecisko darbību ražošanas pakalpojumu sniegšanas jomā. Projekta iesniedzējs plāno sniegt lokšņu apstrādes, detaļu izgatavošanas pakalpojumus bērza saplākšņa, OSB, HPL, polietilēna, kompozītmateriālu lokšņu ražotājiem un izplatītājiem, kā arī, mēbeļu ražotājiem, aktīvās atpūtas, bērnu rotaļu laukumu, vides labiekārtošanas uzņēmumiem un citiem pasūtītājiem.

Projekta nosaukums: “Alus darītavas izveide”
Reģistrētais attiecināmais: 50000.00 EUR
Reģistrētais publiskais: 34999.99 EUR

Projekta “Alus darītavas izveide” mērķis ir paplašināt savu saimniecisko darbību, izveidojot jaunu alus ražošanas uzņēmumu vietējās rīcības grupas teritorijā, kas piedāvās produkciju ar augstu pievienoto vērtību, nodrošinās jaunu darbavietu radīšanu, tādējādi sekmējot vietējās ekonomikas stiprināšanu. Projekta ietvaros, sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā, tiek plānots izveidot pilnīgi jaunu un līdz šim nebijušu alus ražošanas Uzņēmumu, kurš piedāvās saviem klientiem alus šķirnes, kas atšķirsies no šobrīd tirgū ražotām.

Projekta nosaukums: Iekārtu modernizācija galdniecības izstrādājumu ražošanas paplašināšanai
Reģistrētais attiecināmais: 49955.00 EUR
Reģistrētais publiskais: 34968.50 EUR

Projekta mērķis ir veikt namdaru un galdniecības izstrādājumu ražošanas modernizāciju un attīstību, radot jauna dizaina galdniecības izstrādājumus, iegādājoties namdaru un galdniecības izstrādājumu ražošanas iekārtu – CNC apstrādes centru, paplašināt to realizāciju tirgū, papildus izveidot vienu pilna laika darba vietu, radot kvalitatīvākus darba apstākļus, paaugstinot lauku iedzīvotāju dzīves kvalitāti, veicinot konkurētspēju un teritorijas sociālekonomisko attīstību. Projekta ietvaros plānots iegādāties jaunu namdaru un galdniecības izstrādājumu ražošanas iekārtu – CNC apstrādes centru, kas paredzēts dažādu, arī jauna dizaina, mēbeļu sagatavju un namdaru izstrādājumu izgatavošanai no saplākšņa, MDF, lamināta un koka, automatizējot atsevišķas izstrādājumu izgatavošanas darba operācijas. Ar šo iekārtu varēs izgatavot precīzās galdniecības izstrādājumus (koka reklāmbanerus, ražot dekoratīvos kokgriezumus un citus).

Projekta nosaukums: Ābolu limonādes ražotne
Reģistrētais attiecināmais: 58000.00 EUR
Reģistrētais publiskais: 40600.00 EUR

Uzņēmuma īstermiņa mērķi ir uzsākt jauna pārtikas produkta ar augstu pievienoto vērtību – ābolu sulas ražošanu ērtā – alumīnija bunžas iepakojumā. Uzņēmuma ilgtermiņa mērķi ir attīstīt produktu klāstu, papildinot ābolu sulu ar cita veida produktiem (bumbieru, ķiršu, zemeņu), kā arī attīstīt minerālūdens ražošanu. Projekta ietvaros plānots uzsākt jauna produkta – ābolu sulas – ražošanu. Esošajā procesā (ābolu audzēšanas, novākšanas un uzglabāšanas, šķirošanas un tirdzniecības) izmaiņas netiek veiktas, bet tas tiek papildināts ar 6 jauniem procesiem pēc ražas novākšanas – škirošana, mazgāšanas, sulas spiešanas, pasterizēšanas un iepildīšanas, iepakošanas procesiem. Projekta ietvaros tiks radīts jauns, Latvijā unikāls pārtikas produkts – gāzēts ābolu sulas dzēriens, kas iepildīts alumīnijā 330ml bundžas iepakojumā.

Projekta nosaukums: PLATTE – IKEA PREMIUM FASĀDES
Reģistrētais attiecināmais: 50000.00 EUR
Reģistrētais publiskais: 35000.00 EUR

Projekta mērķis ir paplašināt ražošanu, iegādāties pamatlīdzekļus, radīt jaunas darba vietas, radīt jaunu un inovatīvu dizaina produktu. Kas ir PLATTE mērķa (ideālais) klients? – cilvēks, kurš ir iegādājies IKEA Virtuves iekārtu un vēlas viņu uzlabot, padarīt unikālāku, atšķirties no kaimiņa – iegūt īpašu dizainu. Lai ražotu vairumā šādas fasādes un rokturus nepieciešama nevainojama precizitāte un iespēja identiski atkārtot rezultātu neskaitāmas reizes. Ar plānoto CNC iekārtu varēsim pilnībā realizēt visu produkciju mūsu ražotnē. Paredzētā iekārta aizstāj 4 cilvēku darba rokas un pats galvenais – tā nekad nekļūdās un rezultāts ir nevainojams. Šis faktors mūsu biznesā ir ļoti svarīgs, jo klientam saņemot produktu, mums jābūt 100% drošiem, ka fasāde perfekti saderēs ar IKEA korpusiem, kuri arī tiek ražoti ar līdzīgām frēziekārtām.

Projekta nosaukums: Zirga pajūga pakalpojumu nodrošināšana vietējās rīcības grupas teritorijā
Reģistrētais attiecināmais: 8485.20 EUR
Reģistrētais publiskais: 5939.64 EUR

Projekta mērķis ir iegādāties ratus un širu aizjūgu, lai nodrošinātu zirgu pajūga pakalpojumu sniegšanu visā vietējās rīcības grupas teritorijā. Projekta ietvaros vēlamies iegādāties kvalitatīvus, mūsdienīgus un drošus vizināmos vienjūga ratus un Full izmēra širu aizjūgu (slejas, iemauktus, grožus), kā arī platformveida piekabi ratu pārvešanai. Svarīgi, lai ratus varētu izmantot arī draivinga apmācībai, jo tas ir vēl viens virziens, kuru vēlamies nākotnē attīstīt. Jauninājums ir zirgu pajūga pakalpojumu nodrošināšana visā VRG teritorijā, jo šobrīd neviens šādu pakalpojumu nepiedāvā. Biedrība “Eguss” piedāvā iespēju nodrošināt pakalpojumu ne tikai Snēpelē, bet aizbraukt ar zirgiem uz jebkuru vietu apkārtējos novados, jo esam nodrošināti ar zirgu pārvadājamo treileri un projekta rezultātā iegādāsimies arī piekabi ratu pārvešanai.

Projekta nosaukums: Vietējās produkcijas popularizēšanas un tirdzniecības vietas PITSTOP izveide Alsungas novadā
Reģistrētais attiecināmais: 19143.96 EUR
Reģistrētais publiskais: 13400.76 EUR

Projekta mērķis ir izveidot un aprīkot vietējās produkcijas popularizēšanas un tirdzniecības vietu PITSTOP Alsungas novadā, Raiņa ielā, tādejādi dažādojot IK Petūnija darbību un veicinot vietējo uzņēmējdarbību. Projektā tiks izveidota vietējās produkcijas popularizēšanas un tirdzniecības vieta PITSTOP Alsungas novadā, Raiņa ielā, kas ir tranzītiela braucējiem uz jūru. Sadarbībā ar vietējiem ražotājiem tirdzniecības vietā tiks tirgoti ES Garantēto tradicionālo īpatnību reģistrā iekļautie sklandrauši, kā arī suitu skābmaize u.c. uz vietas ražota produkcija, kā arī piedāvāti aukstie (svaigi spiestas sulas, ledus tējas, saldēti dzērieni) un karstie dzērieni (tai skaitā, Kuldīgā grauzdēta kafija Curonia, vietējo zāļu tējas u.c.) līdzi ņemšanai. Tāpat tiks piedāvāts iegādāties svaigus augļus un dārzeņus. Piedāvājumā būs arī dažādi konservējumi, ievārījumi, dīgsti, bišu produkti.

Projekta nosaukums: SIA “Drukart” pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana
Reģistrētais attiecināmais: 49475.96 EUR
Reģistrētais publiskais: 34633.18 EUR

Pēc projekta īstenošanas mērķis ir paaugstināt kvalitāti, efektivitāti un pieejamību sekojošiem pakalpojumiem augstākā līmeņa amatniecībā: 1)Sietspiedes apdrukas pakalpojums uz papīra, tekstila u.c. materiāliem; 2)Nodrošināt sietspiedes darbnīcā esošos resursus un tehniskā aprīkojuma un inventāra pieejamību publikai; 3) Piedāvāt apmācības un meistarklases sietspiedē. Mērķa sasniegšanai tiks izveidota grafikas darbnīca un divas nepieciešamās palīgtelpas, un iegādāts sietspiedes vakuumgalds, žāvējamais režģis, tiks izveidota tumšā telpa un iegādāts sietu vakuuma gaismošanas galds, tiks izveidota mazgātuve un (ārpus projekta) uzbūvēts sietu mazgāšanas “skapis”.

Projekta nosaukums: Pārvietojamā lentzāģa iegāde mobilo zāģēšanas pakalpojumu sniegšanai
Reģistrētais attiecināmais: 20650.00 EUR
Reģistrētais publiskais: 14455.00 EUR

Projekta mērķis ir, līdz 2019. gada beigām veicot pārvietojama lentzāģa iegādi, dažādot Pretendenta saimniecisko darbību, papildus mežsaimniecības palīgdarbībām uzsākot sniegt mobilus kokmateriālu zāģēšanas pakalpojumus privātpersonām un maziem uzņēmumiem un tādējādi radot visas VRG mērogā unikālu un inovatīvu risinājumu maza un vidēja apjoma kokmateriālu sagatavošanas darbu veikšanai. Šo mērķi paredzēts sasniegt, īstenojot projektā paredzētās aktivitātes. Projekta īstenošanas rezultātā pretendents nodrošinās savu esošo mežizstrādes pakalpojumu ieiešanu jaunā tirgus segmentā. Proti, ja līdz šim Pretendents ir darbojies galvenokārt apauguma novākšanas segmentā, izmantojot tradicionālos rokas instrumentus kā, piemēram, motorzāģi un krūmgriezi, tad ar šā projekta īstenošanu Pretendents “pacelsies” kvalitatīvi un kvantitatīvi augstākā segmentā, kas ietver kokmateriālu sagatavošanu pie klienta uz vietas, šai sagatavošanai izmantojot tai skaitā novākto apaugumu.

This image has an empty alt attribute; its file name is labs-izmērs-kvalitāte-sagriests-a4.png