Taps nirēju skola

Biedrības Dzīvo sportisks, vesels, laimīgs projektā paredzēts izveidot zemūdens niršanas skoliņu, tiks veicināts un popularizēts arī aktīvs un zaļš dzīvesveids. Projekts saņēmis LEADER finansējumu – gandrīz 10 tūkstošus latu.

Klasesbiedru projekts

Projekta iesniedzēji Antra Milta un Ivo Lūsis ir klasesbiedri. Pirms 10 gadiem viņi satikās skolas salidojumā un norunāja, ka tad, kad Antras dēli sasniegs 12 gadu, viņi ies pie Ivo uz niršanas pulciņu. „Pirms pieciem gadiem satikāmies vēlreiz, un Ivo pateica – pulciņa vairs nav,” stāsta Antra. „Nolēmām, ka jāraksta projekts. Kad šogad ģimnāzijā atkal bija salidojums, mēs iepriekšējā dienā bijām iesnieguši šo projektu.”
„Sākumā bija Kuldīgas bērnu un jauniešu centrs, kur 13 gadu mācīju bērnus peldēt zem ūdens,” skaidro Ivo. „Mūs mētāja no vienas vietas uz otru, un nekad nav bijis pašiem savu telpu. Beidzot 2002. gadā Kuldīgas dome mums piešķīra telpas vienā no SIA Kuldīgas ūdens ēkām. Paldies uzņēmuma vadītājam Andrim Kļaviņa kungam, ka viņš ļāvis mums tajās uzturēties. Bet pēdējos trīs gadus nedarījām neko tikai viena iemesla dēļ – ekipējums ir tā nolietojies, ka vairs nevaru garantēt bērnu drošību. Un tad kopā ar Antru nodibinājām biedrību, uzrakstījām projektu un tikām pie līdzekļiem. Biedrībai piešķirti gandrīz 10 tūkstoši latu, tie tiks izlietoti astoņu ekipējuma komplektu iegādei (niršanas tērps, balons, brilles utt.), zemūdens fotoaparātam un arī kompresoram – tas vajadzīgs, lai varētu paši pildīt balonus ar gaisu. Tas dos iespēju rīkot treniņnometnes vairākām dienām.”

Vajadzētu arī laivu

„Mācīsim jauniešus, tikai no 12 gadiem,” turpina Ivo. „Tās ir tehniskas lietas, jāapgūst arī drošība; mazāki bērni nevar nosēdēt, viņiem ātri apnīk gudra teorija, viņi grib iet peldēt. Pirms doties brīvos ūdeņos, vismaz piecām vai pat vairāk niršanas reizēm jānotiek slēgtā telpā – praktiskās mācības notiek Saldus profesionālās vidusskolas baseinā, kam vienā galā ir piecu metru dziļums. Brīvā dabā mums ir divi varianti – Bērzu karjers pie Saldus un Puzes karjers Ventspils novadā. Atkarībā no laika apstākļiem parasti vienā ir skaidrāks ūdens. Vēl mums ļoti vajag laivu, jāmēģina piedalīties citos projektos, lai iegūtu naudu tai.”

Juris Lipsnis