Mežacūka skries automatizēti

Biedrība Kuldīgas rajona Mednieku un makšķernieku biedrība par projektā LEADER iegūto naudu plāno uzlabot šautuvi Rumbas pagastā.
Biedrības valdes priekšsēdis Guntis Pētersons vispirms paskaidro, ka viņa vadītajai organizācijai šāds nosaukums, kurā ietverts neeksistējošais rajona vārds, saglabājies mantojumā no agrākiem laikiem un netiek mainīts, lai nebūtu jākārto sarežģītas juridiskās procedūras. Projektu realizējot, tiks pārbūvēts skrejošās mežacūkas stends, kur nomainīs ložu ķērājas sienas, nojumēm atjaunos jumtus, bet pati mežacūka vairs nebūs ar mehānisku vadību, bet gan apgādāta ar automātiku. Notiks arī labiekārtošana – ierīkos papildu soliņus, nomainīs bojātās koka detaļas. Tranšeju stendā paredzēts nomainīt durvis un logu aizvirtņus, apaļajā stendā atjaunos kāpnes uz vadības torņa otro stāvu, papildus tiks iekārtots sportinga (šķīvīšu šaušanas paveids) stends. Pagaidām gan neiznākšot nauda jaunām iekārtām – viena šķīvīšu mešanas iekārta maksā ap 700 latu. Kopējās projekta izmaksas ir nedaudz mazākas par 14 tūkstošiem latu. 10% no šīs summas ir pašu finansējums, bet to segs Kuldīgas novada dome.
Šautuve, ko biedrība uz 99 gadiem iznomājusi no Rumbas pagasta, tiek izmantota gan sacensībām, gan jauno mednieku mācībām – gadā tiek sagatavoti 40 – 50 mednieku, turklāt uz Kuldīgu brauc mācīties arī no Ventspils un Aizputes.

Juris Lipsnis