Lai rati ripo

Biedrība K.P.C.J., ko izveidoja Kuldīgas novada domes darbinieces Elīna Iļjina, Jana Jākobsone, Kristīne Kalniņa un Evita Pētersone, izstrādājusi projektu Gadatirgi Kuldīgā. 90% no Ls 13 661,61 izdevies iegūt programmā LEADER, bet 10% ir pašvaldības līdzfinansējums.
Biedrības vadītāja E.Iļjina pastāstīja, ka projekta mērķis ir izveidot 20 pārvietojamu stendu, ko izmantot gadatirgos, galdus un solus, pie kuriem piesēst un kaut ko uzēst, un bērnu rotaļu laukumu 1905. gada parkā Kuldīgā. Projekts beigsies oktobrī. „Ideja radās tad, kad Kuldīgā sāka aktivizēties zaļie tirdziņi. Ja ne pašas tirgotos, tad vismaz nolēmām veidot infrastruktūru, kur tirdziņiem attīstīties. Izlasījām novada muzeja direktores Daces Bumbieres pētījumu par vecajiem tirgiem, radās ideja uztaisīt ratus, no kuriem var tirgoties. Skices taisījām pēc senām fotogrāfijām,” par projekta aizsākumu stāsta E.Iļjina.
Rati, galdi un rotaļu laukuma koka detaļas top galdniecībā Sils 2005 Priedainē. Sākumā ritošā daļa bija paredzēta no metāla, bet no šīs idejas nācies atteikties. Arī ar koka riteņiem rati izskatās labi. Paraugus biedrības pārstāves jau izmēģinājušas Pilsētas svētkos, no tiem tirgoti rokdarbi. Uz vienkāršo galdu fona rati esot izskatījušies labi, daži cilvēki pat nākuši prasīt, par cik tos varētu nopirkt.
„Ja jums ir prece, tad pie mums varēsiet dabūt ratus, no kuriem tirgoties. Rati ir izjaucami, bet, ja kāds tos vēlēsies īrēt, pašam būs jādomā par transportēšanu. Par ratiem jau interesējusies kultūras centra direktore Inta Burnevica. Virs ratiem plānotas vēl arī izkārtnītes ar uzrakstiem, piemēram, Zivis, Gaļa. Līdz 31. oktobrim jābūt gataviem gan ratiem, gan rotaļu laukumam. Dome mums dod teritoriju parkā, kur kādreiz jau rotaļu laukums bijis,” stāsta E.Iļjina. Viņa cer, ka pirmo reizi visi rati varēs izbraukt Jēkaba tirgū oktobrī, pēc tam – Ziemassvētkos. „Liksim lietā, lai rati ripo!” smaida E.Iļjina.

Inguna Spuleniece