JAU PIEKTO GADU TIEK UZSĀKTAS MĀCĪBAS UN KONKURSS JAUNAJIEM UZŅĒMĒJIEM!

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs jau piekto gadu organizē uzņēmējdarbības mācības “Tu vari vairāk” un konkursu jaunajiem uzņēmējiem “Laukiem būt”. Nupat ir aizsākušās pirmās mācības, tāpēc LLKC aicina jauniešus nepalaist garām iespēju!

Šis gads pasākumā paredz vairākus jauninājumus! Tradicionāli pasākums sastāv no 3 daļām – 5 dienu apmācību ciklu, individuālajām konsultācijām biznesa plāna izstrādei un dalību uzņēmējdarbības konkursā. Papildus šim šogad jauniešiem būs iespēja doties arī pieredzes apmaiņas braucienā uz dažādiem uzņēmumiem un saimniecībām un tiem jauniešiem, kas ies līdz finišam un cīnīsies par naudas balvām, būs iespēja saņemt personīgo mentoru – sev interesējošas nozares pārstāvi. Tāpat šogad ir noslēgta sadarbība ar Attīstības finanšu institūciju ALTUM, kas palīdzēs gan finansiāli, gan piedāvās savas konsultācijas un padomus efektīvai finanšu plānošanai.

Šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gadus jaunieši mācībās apgūs tēmas, kas saistītas ar uzņēmējdarbību – ideju ģenerēšana, uzņēmējdarbības formas, idejas attīstība, konkurentu izpēte, riski, noieta tirgus, finansējuma piesaiste, grāmatvedība, reklāma un mārketings un, protams – finanses. Mācību laikā jaunieši izstrādās biznesa plānus savai biznesa idejai un apjomīgu finanšu sadaļu, kurā rēķinās naudas plūsmu vairākiem gadiem, lai pārliecinātos par savas idejas dzīvotspēju. Mācību laikā jaunieši tiksies arī ar vairākiem veiksmīgiem jaunajiem uzņēmējiem, klausīsies profesionāļu lekcijās un prezentēs savas idejas. Mācību noslēgumā jaunieši saņems sertifikātus un varēs iesniegt izstrādāto biznesa plānu konkursā “Laukiem būt”, kur sacentīsies par vērtīgām naudas balvām savu ideju realizācijai ar jauniešiem no visas Latvijas. Kopējais balvu fonds ir iespaidīgs – 30 000 eiro!

Mācības un konkurss tiek organizēts visā Latvijā, lai tās būtu ērti pieejamas ikvienam jaunietim, turklāt šogad ir palielināta dalībnieku vecuma robeža! Pasākumā var piedalīties jaunieši un jaunie uzņēmēji līdz 40 gadu vecumam!

Tradicionāli biznesa idejas varēs tikt iesniegtas 3 kategorijās – lauksaimniecības idejas, nelauksaimniecības idejas un produkta pievienotās vērtības radīšana. Vienīgais nosacījums – idejām ir jātiek realizētām/radītām lauku teritorijā!

LLKC mērķis ir palīdzēt jaunajiem uzņēmējiem, sniedzot zināšanas un iespēju saņemt finansējumu pirmajam atspērienam, un veicināt arī Latvijas reģionu labklājību!

Ņemot vērā, ka pasākums aptver visu Latviju mācību process katrā reģionā tiek organizēts citā laikā un pilnībā mācības noslēgsies šī gada nogalē. Tas dos iespēju jauniešiem labāk sagatavot savas idejas. Konkurss norisināsies nākamā gada sākumā, kad arī uzzināsim, kuri būs tie veiksminieki, kas saņems balvas!

Iepriekšējos gados starp konkursantiem ir bijušas visdažādākās idejas – koka bruģa ražošana, trušu audzēšana, aso piparu audzēšana, dizaina priekšmeti, lauku tūrisma kartes, foto pakalpojumi, auto pretrūsas apstrādāšanas pakalpojumi, apģērbu modelēšana, aušana, kokapstrāde un koka aksesuāru ražošana, koka sniegavelo radīšana, mobilās redzes pārbaudes, koka aksesusāri un tauriņi, podniecība, saldumu, maizes un citu pārtikas produktu ražošana un daudz kas cits. Ceram, ka arī šogad jaunieši nebaidīsies no savām idejām un uzdrīkstēsies tās īstenot!

Aprīlī un maijā tiek organizētas pirmās mācības Jēkabpilī, Madonā un Jelgavā. Aicinām jauniešus no šiem un to tuvumā esošajiem novadiem piedalīties un izmēģināt savus spēkus biznesā! Pārējos novados mācības tiks realizētas vasaras/rudens periodā. Detalizētāku informāciju var iegūt pie sev tuvākā LLKC biroja speciālistiem. Kontaktus var atrast LLKC mājaslapā www.llkc.lv.

Vairāk informāciju par konkursa un mācību noteikumiem var iegūt, sazinoties ar LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāju Baibu Bērziņu baiba.berzina@llkc.lv.

LAUKIEM BŪT!