VIDEO

Nacionālās pretošanās kustības muzejs Rendā

Latvijas nacionālā pretošanās kustība pret vienas vai otras valsts okupāciju periodā no 1940. līdz 1990.gadam ir nozīmīga daļa mūsu vēstures. Rendas pagastā līdz ar LEADER projekta „Kurzemes nacionālo partizānu muzeja ierīkošana Rendas pagasta “Viesturos”” realizāciju apkopoti materiāli par spilgtākajām epizodēm Kurzemes pusē un Latvijā.

Labiekārto teritoriju dārzkopības biedrībā “Kurzemīte”

Dārzkopības biedrības “Kurzemīte” teritorija aptver 33 hektārus zemes, un šobrīd biedrībā ir 282 biedri. Ne tikai biedrības valdes priekšsēdētājam Mārim Jansonam, bet arī daudziem citiem biedriem šķiet svarīgi uzturēt kārtībā ne tikai karam savu, bet arī biedrības koplietošanas teritorijas, tādēļ realizēti vairāki LEADER projekti.

Animācijas darbnīcas izveide KMHZ vidusskolā

Lai radītu iespēju skolēniem iepazīties ar animācijas filmu veidošanas procesu, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā ar LEADER programmas atbalstu datorgrafikas klases aprīkojums papildināts ar jaunām tehniskām ierīcēm un programmatūrām. Skolēnu vasaras nometnē animācijas mākslu nometnes vadītājas Inas Ozolas vadībā apguva jaunāko klašu skolēni.

E-grāmatas Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā

Kuldīgas Galvenā bibliotēka līdz ar jauno tehnoloģiju ieviešanu paplašina apmeklētājiem piedāvājamo pakalpojumu klāstu. Īstenojot LEADER projektu „Kuldīgas Galvenās bibliotēkas pakalpojumu modernizēšana, ieviešot mobilās tehnoloģijas un e-grāmatas ”, nu bibliotēkā iespējams lasīt arī e-grāmatas un informācijas iegūšanai izmantot planšetdatorus.

Z/s „Baļļas” iegādājas biškopības aprīkojumu

Kuldīgas novada Turlavas pagasta z/s „Baļļas” saimnieces Ievas Sadauskas pamatnodarbošanās jau vairāk nekā divdesmit gadus ir biškopība. Lai uzlabotu uzņēmuma konkurētspēju un atvieglotu ar bišu kopšanu un saražotās produkcijas pārstrādāšanu saistītus darbus, nupat realizēts LEADER programmas projekts un iegādāts jauns inventārs.

Uzņēmums MGS Factory iegādājas jaunu iekārtu

Kuldīgas novadā ražotie zīmola „Dip dap” koka skrejriteņi jau kļuvuši par daudzu Latvijas mazuļu braucamrīku. To ražotājs SIA „MGS Factory” ar LEADER projekta atbalstu iegādājies koka detaļu krāsošanas iekārtu, kas nu īsākā laika periodā ļauj saražot vairāk produkcijas un kļūt konkurētspējīgākiem.

Labiekārtots Ūšu vārāmais namiņš Padurē

„Ja šīs sienas mācētu runāt, daudz vēstures faktu mēs uzzinātu par Padures muižas dzīvi. Atjaunojot Ūšu vārāmo namiņu, centāmies šo vēsturisko elpu saglabāt, ” tā ar LEADER programmas finansiālu atbalstu paveikto stāsta biedrības „Mednieku klubs Padure” biedri. Šis objekts arī iekļauts Latvijas interesanto tūrisma apskates vietu sarakstā, tādēļ tajā atpūšas gan tūristi, gan vietējie iedzīvotāji un, protams, mednieki.

Reiterapijas nodarbības Snēpeles pagastā

Kuldīgas novada Snēpeles pagasta „Luniņu” saimnieces Ilondas Reitas vaļasprieks, kas nu izvērties arī par nodarbošanos, ir saistīts ar zirgiem. Saimniecībā tiek piedāvātas izjādes ar tiem, jāšanas apmācība, koriģējošā jāšana. Kopš biedrība „Eguss” realizējusi LEADER projektu „Rehabilitācijas pasākuma – reitterapijas nodrošināšana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”, ierīkotajā sporta laukumā veselības uzlabošana gan bērniem, gan pieaugušajiem ir kļuvusi ērtāka un drošāka.

Snēpelē labiekārto teritoriju zirgu izjādēm

Kuldīgas novada Snēpeles pagasta „Luniņās” notiek gan parastas, gan ārstnieciskas izjādes ar zirgiem. Šobrīd labiekārtota teritorija sporta laukuma apkārtnē un uzcelta ēka, kur novietot inventāru. Tas izdevies, biedrībai „Eguss” realizējot LEADER projektu „Reitterapijas inventāra glabāšanas un atpūtas telpas izveide apmeklētājiem, apkārtnes labiekārtošana”.

Kuldīgā izveidota Kaķu māja

Bez saimnieka palikušie un ielās klīstošie dzīvnieki satrauc daudzus, tādēļ tiek domāts, kā šo problēmu risināt. Kuldīgas novada dzīvnieku aizsardzības biedrība, „Mīļās ķepiņas” ar LEADER programmas atbalstu realizējusi projektu “Kaķu mājas” izveidošana. Tas palielinājis iespēju sniegt palīdzību vairāk dzīvniekiem.

Iegādāts aprīkojums zobārstniecības kabinetam Kuldīgā

Viena no iespējām attīstīt savu uzņēmējdarbību ir piesaistīt Eiropas struktūrfondu finansējumu. SIA „Anroja”, kas sniedz zobārstniecības pakalpojumus, realizējusi projektu „Zobārstniecības kabineta izveide Kuldīgā” ar LEADER programmas atbalstu.

Padurē ierīkota brīvdabas pasākumu organizēšanas vieta

Domājot par kultūras dzīves iespēju paplašināšanu, Kuldīgas novada Padures pagastā turpat līdzās Padures klētij izveidota vieta, kur rīkot brīvdabas pasākumus. Tas bijis iespējams, pateicoties LEADER programmas atbalstam.

„Dekors RD” iegādājas jaunu iekārtu

Lai būtu konkurētspēja, būtiski ir iet līdzi laikam un izmantot jaunākās tehnoloģijas – pārliecināti uzņēmuma “Dekors RD” darbinieki. Tādēļ arī piesaistīti LEADER programmas līdzekļi jaunas aparatūras iegādei, kas nu būtiski atvieglo ikdienas darbu.

„Spēlmaņu krogs” uzlabo aprīkojumu

Lai piesaistītu tūristus un spētu attīstīties, nevar sēdēt rokas klēpī salicis – par to pārliecināti Spēlmaņu kroga Alsungā saimnieki. Tāpēc viņi darbības uzlabošanai piesista arī projektu līdzekļus. Ar LEADER programmas atbalstu iegādātas virtuves iekārtas, kas nu būtiski atvieglo darbinieku ikdienu un ļauj īsākā laika posmā saražot vairāk produkcijas.

Velosistēmas pieredze Lietuvā

Biedrības „Darīsim paši!” īstenotais starptautiskais projekts „Velokultūra” ļāva projekta dalībniekiem iepazīt gan velo tradīcijas Kuldīgas pusē, gan to, kā riteņbraukšana tiek veicināta Lietuvā, dabas parka teritorijā. Projektā iesaistījās Pluņģes rajona vietējā rīcības grupa, kā arī Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novadu pārstāvji.

Nīkrācē jauns trenažieru laukums

„Te var nākt jebkurā laikā un ir padomāts par visu paaudžu sportot gribētājiem!” Tā par jaunatklāto āra trenažieru laukumu priecājas gan lieli, gan mazi nīkrācnieki. Tas tapis ar LEADER programmas atbalstu un atrodas pie Nīkrāces pamatskolas.

>

Kuldīgas TSK īsteno LEADER projektu

“Amatieriem bieži vien negadās redzēt tāda līmeņa aparatūru. Tas ir ļoti nozīmīgs ieguvums!” Tā par pērn īstenoto LEADER projektu priecājas Kuldīgas Tehniskā Sporta Kluba biedri. Projektā iegūts moderns starta iekārtas komplekts, rācijas, vestes tiesnešu darbībai, ķiveres un citas noderīgas lietas kvalitatīvai sacensību un citu sporta pasākumu apkalpošanai.

>

Nīkrācē jauns rotaļu un atpūtas laukums

Te ir forši! Mēs nākam gan starpbrīžos, gan pēc stundām!” Tā par jauno rotaļu un atpūtas laukumu priecājas gan mazi, gan lieli nīkrācnieki. Laukums tapis ar LEADER programmas atbalstu un atrodas pie Nīkrāces pamatskolas.

>

„Darīsim paši!” izsludina jaunu projektu konkursu

„Darīsim paši!” izsludina jaunu projektu konkursu

Vizuālu risinājumu vēstniecība Kuldīgā

Kuldīgā top mākslas norišu centrs

Pie KCV izveidots jauns strītbola laukums

“Nabītē” uzlabo atpūtas ēku kompleksu

Suņu pajūgu trases Aiziet! izveide

Nūjošanas un pastaigu taka Vārmē

Laikmetīgās mākslas centrs Kuldīgā

Pusceļa māja no atkarības uz brīvību

Ar LEADER projektu Ēdolē tapusi dabas taka

Ar LEADER projektu renovēta Ēdoles bibliotēka

Skrundā izveidota keramikas darbnīca

Iekštelpu skeitparks Kuldīgā

Biedrībai “Darīsim paši!” – starptautisks apbalvojums

Kuldīgā Pārventā ierīkots spēļu laukums

Labiekārtots Kuldīgas Annas baznīcas dārzs

Kuldīgā izveidots bērnu rotaļu centrs

Kuldīgā izveidots ajūrvēdas centrs

Ar projekta palīdzību uzlabots sporta laukums Kuldīgā

TVS “Rokdarbnieces Somijā”

Viduslaiku festivāls Kuldīgā

Viduskurzemes rokdarbi Igaunijā

Biedrība “Zvirgzdezers”

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_1o0g30ku” width=”540″ height=”330″ align=”center” /]

Gardēžu klubiņš

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_mtz7kcej” width=”540″ height=”330″ align=”center” /]

Nedzirdīgo biedrība izremontējusi telpas

Latvijas Nedzirdīgo savienības Kuldīgas reģionālā biedrība piesaistījusi finansiālos līdzekļus Leader projektu konkursā un tos ieguldījusi telpu remontā. Nu aptuveni pusgadsimtu vecās telpas nosiltinātas, ir gaišas un modernas.

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_xr53jmu4″ width=”540″ height=”330″ /]

Mājražošanas interesenti tiekas Kuldīgā

Mājražošana Latvijā- jā, tas ir iespējams. Ar šādu nosaukumu Kuldīgā notika seminārs, uz kuru tika aicināts ikviens interesents no Kurzemes. Tajā klātesošos iepazīstināja ar mājražošanas situāciju Latvijā un aicināja nebaidīties kļūt par mājražotājiem.

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_dond0ljm” width=”550″ height=”330″ /]

Jauna mobilā datorklase

Īstenojot Leader projektu, biedrība „Mobilais izglītības cents” izveidojusi mobilo datorklasi. Tajā ir 12 portatīvo datoru. Tas nozīmē, ka datorapmācības kursi lauku iedzīvotājiem ir daudz pieejamāki. Atliek tikai nokomplektēt grupu, un datorklasi varēs iekārtot apmācāmajiem ērtākajā vietā un telpās.

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_j9tkstq8″ width=”540″ height=”330″ align=”center” /]

Biedrība “Tu vari” īsteno Leader projektus.

Invalīdu biedrība “Tu vari” vairāku gadu laikā īstenojusi ne vienu vien projektu, piesaistot finansējumu arī no Leader. Biedrības telpās tapusi datorklase, kur arī ar projektu atbalstu tiek organizētas bezmaksas datorapmācības.

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_dp650f26″ width=”540″ height=”342″ /]

 

Pateicoties Leader, Nīkrācē ir daudz nodarbību ģimenēm.

Biedrība „Darīsim paši”, kura darbojas bijušā Kuldīgas rajona teritorijā, izstrādājot un realizējot vietējo attīstības stratēģiju ilgtspējīgai teritorijas attīstībai, atzīst, ka aizvadītajā periodā iedzīvotāji bijuši aktīvi līdzekļu piesaistē no Leader projektiem. Viena no līdzekļu piesaistītājām ir biedrība “Ventas krasti”. Ģimenes atbalsta centrā iedzīvotājiem regulāri notiek dažādas apmācības.

[kaltura-widget uiconfid=”535″ entryid=”1_hh05ek2x” width=”540″ height=”342″ align=”center” /]