Seminārs “Sociālo uzņēmumu un pašvaldību sadarbība”

LEADER sadarbības projekta „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros 4. martā labdarības organizācijas “Tuvu” telpās, Saules ielā 2, Brankās, Ozolnieku novadā notiks seminārs “Sociālo uzņēmumu un pašvaldību sadarbība” pašvaldību darbiniekiem, esošajiem un topošajiem sociālajiem uzņēmējiem.

Šī ir noslēguma aktivitāte diskusijām, kas tika realizētas katrā projektā iesaistītās partnerības teritorijas pašvaldībā pagājušā gada nogalē. Diskusijās dalībniekiem sniedza informāciju par ar sociālo uzņēmējdarbību saistīto likumdošanu, pieejamajiem atbalsta mehānismiem sociālajiem uzņēmējiem, tika stāstīts par veiksmīgiem sadarbības modeļiem Latvijā un pasaulē, kā arī, kas ļoti būtiski – identificētas problēmas katrā novadā, ko iespējams varētu risināt ar sociālo uzņēmēju palīdzību.  Semināra laikā attiecigi plānots turpināt izzināt iespējamos sadarbības modeļus un runāt jau par konkrētiem risinājumiem to ieviešanai.

Semināra moderatore, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja, Madara Ūlande par pasākuma sagaidāmo rezultātu saka: “Ceru no šī pasākuma sagaidīt vērtīgu un iedvesmojošu sarunu par to, kā sociālie uzņēmumi var sadarboties ar pašvaldībām – kas jādara vieniem un otriem, kā “nogludināt ceļu”, lai šī sadarbība veidotos vieglāk un raitāk, kā arī kādi praktiski instrumenti nepieciešami, lai sociālo uzņēmumu radītā vērtība nonāktu pašvaldību redzeslokā. Ceru uz visu dalībnieku aktīvu iesaisti un viedokļu dažādību, lai gala rezultātā būtu arī idejas par sadarbību, ko katrs varam vest mājās un ieviest dzīvē.”

Pasākuma programma:

  • iedvesmas stāsts “Pašvaldību un sociālo uzņēmumu sadarbība: kāpēc tas ir svarīgi, kāda ir vērtība abām pusēm?”, Andris Bērziņš, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas padomes priekšsēdētājs, Latvijas Samariešu apvienības vadītājs;
  • pašvaldību pieredzes stāsti (Ogres novada un Rīgas pašvaldības);
  • sociālo uzņēmumu pieredzes stāsti (sociālie uzņēmumi “Learn IT” un “RB Cafe”);
  • paneļdiskusija;
  • eksperta viedoklis, Agnese Frīdenberga, juriste, biedrības „Sabiedriskās politikas centrs Providus” vadošā pētniece, Labklājības ministrijas Sociālo uzņēmumu komisijas locekle;
  • ideju ģenerēšana un diskusija “Praktiski soļi ceļā uz sociālās uzņēmējdarbības attīstību pašvaldībā”;
  • “tīklošanās”, sarunas.

Pieteikšanās anketa: https://ej.uz/pasvaldibuseminars. Pieteikšanās līdz 25.februārim, vietu skaits ierobežots. Pasākums ir bez maksas.

Vairāk informācijas lasi: www.daugavkrasts.lv, info@daugavkrasts.lv, Facebook lapā – https://ej.uz/biznesasiltumnica