15.augusta pieredzes apmaiņas brauciens

Šī gada 15.augustā tika aizvadīts jau otrais pieredzes apmaiņas brauciens mājražotājiem un amatniekiem, šoreiz tas norisinājās biedrības “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” teritorijā – Dundagas novadā.

Trešdienas rītā pirmais pieturas punkts – lauku sēta “Bandenieki”, kurā saimnieko Inga un Raimonds Zviedriņi. Šeit katram dalībniekam bija iespēja no bišu saražota vaska rituļa izveidot smaržīgas un veselīgas vaska sveces un izliet dažāda izmēra figūras, kā arī nogaršot bišu produktus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tālāk ceļš veda uz Dundagas Eksotisko dzīvnieku parku, kur viesmīlīgi uzņēma saimniece Evita Laukšteine. Eksotiskajā dzīvnieku parkā var apskatīt dažādus dzīvniekus – lamas, alpakas, mini ponijus, pundurcūciņas, briedi, hailanderu, pundurkaziņas, aitu cūkas, dažādus trušus, Āfrikas melnos strausus, kā arī  divkupru kamieļus un Latvijas zilo gotiņu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apciemojuši draudzīgos parka iemītniekus, dalībnieki devās uz Dundagas pili, kur ar sklandraušiem un pūteli sagaidīja Elma Zadiņa. Bija iespējams nogaršot arī kazas sieru, ko gatavo projekta dalībniece Māra Šleinere.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kad bija notiesāti autentiskie sklandrauši, laiks bija doties uz Pāces vilnas šūšanas darbnīcu, kur čakli darbojas trīs meistares, tai skaitā arī uzņēmuma īpašniece – Jolanta Derkevica, kas plaši pastāstīja par fabrikas un šūšanas salona darbību, par sirds siltumu, ko darbinieki iegulda ikdienas darbos, lai pie klienta nonāktu kvalitatīvs produkts. Gribam informēt, ka  Pāces vilnas fabrika pašlaik ir vienīgā vieta Latvijā, kur tiek veikts pilns vilnas pārstrādes process.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tālāk dalībnieki mēroja ceļu uz Pitragu, kur viesmīlīgi sagaidīja Andris Antmanis. Andris cienāja ar kūpinātām butēm un stāstīja, cik daudz darba tiek ieguldīts, lai jau 26.sezonu Pitragā būtu iespējams nobaudīt kūpinātas zivis.

Attēlā redzama kūpinātava.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.augusta pieredzes apmaiņas brauciena pēdējā pietura – DABA LABA Ancē. “Mēs dzīvojam vietā, kur apdzīvotība uz 1 km2 ir vismazākā Latvijā. Mums visapkārt ir plaši meži, ar lielu dzīvnieku blīvumu, tīrām upēm un skaistiem meža ezeriem.”

DABA LABA un tās saimnieki Reinis un Loreta Pižiki, plašās teritorijas ciemiņiem piedāvā laivošanas pakalpojumus, loka šaušanas trasi, safari izbraucienu, kā arī pārgājienus dažādām vecuma grupām. Ir iespējams arī relaksēties pirtiņā, kā arī nobaudīt veselīgu, malkas krāsnī gatavotu, ēdienu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šajā vietā gribas klusēt, baudīt un pateikties par to, cik Latvijai ir skaista daba, sirsnīgi cilvēki un radoša jaunā paaudze.

Sakām lielu paldies visiem, kuri uzņēma mājražotājus un amatniekus 15.augusta pieredzes apmaiņas braucienā. Uz tikšanos jau pavisam drīz!