Trifeļsēņu audzētājiem

Trešdien, 23.septembrī 2010

Valsts lauku tīkla sekretariāts 28. septembrī Zemkopības ministrijā rīko semināru Trifeļsēņu audzēšanas iespējas Latvijā un sadarbības iespējas ar Somiju.
Par Somijas pieredzi – trifeļu audzēšanas vietu ierīkošanu, savvaļas trifeļu augšanai nozīmīgajiem faktoriem un suņu apmācību trifeļu meklēšanā – stāstīs Trifeļu centra direktors no Somijas, dr. Salems Šameks Juva. Par to, ko zinām par savvaļas trifelēm un citām pazemes sēnēm Latvijā, runās Latvijas Mikologu biedrības vadītāja Diāna Meiere.
Seminārā aicināti piedalīties dažādu sabiedrisko organizāciju biedri, kurus šī aktivitāte varētu interesēt. Īpaši aicināti vietējo rīcības grupu pārstāvji, jo Somijā trifeles audzē, piesaistot LEADER finansējumu, un šobrīd tā tur attīstās kā jauns uzņēmējdarbības veids. Somijas pārstāvis izteicis vēlēšanos sadarboties ar Latvijas rīcības grupām, kā arī uzņēmējiem, lai veicinātu Ziemeļvalstu trifeļu audzēšanas tirgus izveidi, informē Valsts lauku tīkla sekretariāta vadītāja Liene Feldmane.
Seminārā tiks nodrošināta tulkošana.
Braucienam pieteikties pie biedrības Darīsim paši! koordinatores Santas Lencbergas pa tālr. 29337083. Ja būs daudz gribētāju, iespējams, tiks organizēts autobuss.

Daiga Bitiniece