2.kārtā apstiprinātie uzņēmējdarbības projekti

 

1.rīcība “Vietējās ekonomikas stiprināšana”

Projekta nosaukums: Pamatlīdzekļu iegāde bērnu sauso putru ražošanas uzsākšanai SIA “LatFood LP”
Atbalsta pretendents: SIA Lat food LP
Kopējais finansējums: 29466.78 EUR
Publiskais finansējums: 20626.74 EUR

Realizējot projektu, plānots uzsākt bērnu sauso putru ražošanu “Mazo lāču putra”. Produkcija tiks gatavota no 100% Latvijā ražotām izejvielām, tādēļ uzņēmuma galvenā devīze – ekoloģisks Latvijas produkts. “Mazo lāču putra” produkta pozitīvās īpašības ir produkta dabīgā garša, neradot lieku atkarību no saldinātiem ēdieniem. Lai radītu putrai patīkamu garšu, plānots augļus pievienot vismaz 30%. Lai uzņēmums uzsāktu ražošanu, ir nepieciešamas investīcijas , lai iegādātos pamatlīdzekļus: žāvēšanas skapi, blikseri, aizkausētāju, svarus, tvaika katlu, dozatoru un ražošanas aprīkojumu.

Projekta nosaukums: Iekārtu iegāde galdniecības izstrādājumu ražošanas paplašināšanai
Atbalsta pretendents: SIA EG Wood
Kopējais finansējums: 41736.00 EUR
Publiskais finansējums: 29215.20 EUR

Projekta mērķis ir paplašināt namdaru un galdniecības izstrādājumu ražošanu, un to realizāciju tirgū, iegādājoties divas jaunas galdniecības iekārtas, radot divas jaunas pilna laika darba vietas, kvalitatīvākus darba apstākļus un paaugstinot lauku iedzīvotāju dzīves kvalitāti, veicinot konkurētspēju un teritorijas sociālekonomisko attīstību.

Projekta nosaukums: Smēdes izveide un metālapstrādes aprīkojuma iegāde
Atbalsta pretendents: fiziska persona
Kopējais finansējums: 35268.20 EUR
Publiskais finansējums: 24687.73 EUR

Projekta mērķis- piedāvāt kvalitatīvus metāla izstrādājumus un kalumus, izveidojot smēdi, pārbūvējot ēku, iegādājoties nepieciešamo inventāru un iekārtas. Projekta gaitā tiks pārbūvēta saimniecības ēka, kurā atradīsies smēde, iegādātas iekārtas, tādējādi veicinot izpratni par kalēja profesiju un kalēja profesijas popularizēšanu.

Mājas tiks izstrādātas pēc individuāla projekta ar estētiski baudāmu interjeru. Šobrīd projektā ir mērķis novietot 3 pārvietojamas mājiņas, bet ilgtermiņa plāns ir kopumā novietot 5 mājiņas.

Projekta nosaukums: Tējas namiņš Alsungā
Atbalsta pretendents: fiziska persona
Kopējais finansējums: 48430.00 EUR
Publiskais finansējums: 33901.00 EUR

Projektā plānots uzbūvēt divu stāvu ēku – tējas namiņu. Tējas namiņā gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem un viesiem tiks piedāvāti dažādi dzērieni, vietējās zāļu tējas un vietējo sievu ceptie sklandrauši un citi suitu gardumi, vietējo amatnieku izstrādājumi. Tējas namiņa pirmajā stāvā būs izvietots bāra aprīkojums, 4 dīvāniņi, 4 – 6 galdiņi viesiem, kā arī izbūvēta tualete (pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem). Otrajā stāvā paredzēta viegli transformējama telpa kino seansu rīkošanai un citiem pasākumiem. Kā īpašs piedāvājums būs īsfilmas “Alsunga no teikām līdz mūsdienām” izrādīšana. Tējas namiņā plānots organizēt meistarklases (kulinārijas, alus, vīna u.c.), radošās darbnīcas, tematiskos mūzikas un dzejas vakarus, kā arī organizēt bērnu ballītes un citus privātos pasākumus. Tējas namiņa telpas būs iespējams arī iznomāt dažādiem pasākumiem.

Projekta nosaukums: Padures muižas virtuve
Atbalsta pretendents: BDR “Padures muiža”
Kopējais finansējums: 49971.13 EUR
Publiskais finansējums: 34979.79 EUR

Projekta mērķis ir atjaunojot Padures muižas kungu mājas bijušo virtuvi un pārējās pagraba telpas, izveidot vietu, kurā praktiskās nodarbībās mācīt vēsturiskās 19.gadsimta un vecākas ēdienu gatavošanas receptes, piesaistīt tūristus un ieguldīt muižas kungu mājas atjaunošanā. Veicināt vietējo pārtikas ražotāju produktu popularizēšanu un noietu.

Projekta nosaukums: Augu eļļas ieguves ražotnes izveide
Atbalsta pretendents: SIA ROBS
Kopējais finansējums: 16060.00 EUR
Publiskais finansējums: 11242.00 EUR

Plānota ēkas pārbūve, lai pielāgotu ražošanas vajadzībām, plānots iegādāties eļļas spiedi, kas nepieciešama eļļas iegūšanai pēc aukstās metodes, specializētos eļļas transportēšanas konteinerus eļļas piegādei lielajiem piegādātājiem lielāka izmēra tarā, atjaunot malkas plīti, lai ražošanas telpā uzturētu gaisa temperatūru ne mazāku par 14 grādiem C un gaisa relatīvo mitrumu ne lielāku par 85%, lai šādos apstākļos var normāli funkcionēt eļļas spiede un nostādināties eļļa.

Projekta nosaukums: Kabiles muižas kungu mājas pagraba pārbūve par vīna darītavu
Atbalsta pretendents: SIA Kabiles muižas vīna darītava
Kopējais finansējums: 50000.00 EUR
Publiskais finansējums: 35000.00 EUR

SIA „Kabiles muižas vīna darītavas” mērķis ir, veicot pārbūvi kultūrvēsturiski nozīmīgās un unikālās Kabiles muižas pagraba telpām, uzsākt inovatīvu produktu – īpašu garšu sidru un bērnu dzirkstošo dzērienu – ražošanu.

Projekta nosaukums: Aktīvās atpūtas un izklaides parka izveide Kuldīgā
Atbalsta pretendents: fiziska persona
Kopējais finansējums: 50000.00 EUR
Publiskais finansējums: 35000.00 EUR

Plānots izveidot aktīvās atpūtas un izklaides parku Kuldīgā, Akmeņu ielā 1. Projekta realizācijas rezultātā tiks sakopta Akmeņu ielas 1 teritorija, izveidoti gājēju celiņi, soliņi un lapenes, tiks izveidots pievilcīgs parks, kur iedzīvotājiem un tūristiem būs patīkami uzturēties. Projektā plānots iegādāties arī ātrās ēdināšanas treileri un virtuves iekārtas. Parka galvenā mērķauditorija būtu ģimenes ar bērniem, taču parks būs brīvi pieejams gan jauniešiem, gan pensionāriem, gan cilvēkiem ar invaliditāti, tāpēc plānots izveidot atrakcijas, kas būtu interesantas visa vecuma cilvēkiem. Bērniem tiks izveidota koka pilsētiņa. Aktīvās atpūtas un izklaides parks plāno rīkot bērnu svētku, vārda un dzimšanas dienas tematiskās ballītes ar aizraujošiem piedzīvojumiem, interesantām spēlēm un piepūšamajām atrakcijām. Nākotnē Parka galvenā atrakcija būtu miniatūras golfs, kas ir ļoti iecienīts visā pasaulē, bet Latvijā nekas tāds vēl nav pieejams. Lai samazinātu sezonalitātes ietekmi, parkā plānots izbetonēt 120m2 lielu laukumu, kurš vasaras sezonā kalpotu kā trase bērnu bampermašīnām vai tenisa kortiem, bet ziemas sezonā kā brīvdabas slidotava ar gaismām un mūziku.

Projekta nosaukums: Zāģmateriālu sagatavošanas pakalpojumi Ēdoles pagastā
Atbalsta pretendents: fiziska persona
Kopējais finansējums: 27556.45 EUR
Publiskais finansējums: 19289.51 EUR

Projekta mērķis ir pamatlīdzekļu – lentzāģa, angāra, piekabes un kokmateriālu kaltes iegāde, lai nodrošinātu zāģmateriālu sagatavošanas un kaltēšanas pakalpojumu sniegšanu ar produkcijas piegādi iedzīvotājiem un uzņēmējiem viņu dzīves vai darba vietā.

Projekta nosaukums: Jauna pakalpojuma nodrošināšana, izveidojot auto remonta un restaurācijas darbnīcu Ēdoles ciemā
Atbalsta pretendents: fiziska persona
Kopējais finansējums: 50000.00 EUR
Publiskais finansējums: 35000.00 EUR

Projekta ietvaros paredzēts nodrošināt jauna veida pakalpojumu Ēdoles ciemā. Ēdoles ciemā tiks izveidota auto remonta un restaurācijas darbnīca. Darbnīcā paredzēts nodrošināt divu veidu pakalpojumus – auto remontu Ēdoles un tuvāko pagastu iedzīvotājiem un auto restaurāciju, sniedzot pakalpojumu plašākā teritorijā. Auto remonta pakalpojumā tiks nodrošināts auto ritošās daļas remonts, virsbūves remonts (izņemot auto krāsošanu), dzinēju un ātrumkārbu remonts. Auto restaurācijas pakalpojumā tiks nodrošināta automašīnu virsbūves restaurācija, mezglu un agregātu restaurācija, salona restaurācija un atsevišķu detaļu izgatavošana.

Projekta nosaukums: Brīvdienu mājiņas “Zaļā Karaliste”
Atbalsta pretendents: SIA ZONDA Īpašums
Kopējais finansējums: 49950.00 EUR
Publiskais finansējums: 34965.00 EUR

Projekta „Zaļā Karaliste” galvenā ideja ir piedāvāt vēl Latvijā nebijušas maza izmēra brīvdienu mājiņas, kas atrastos Kuldīgas piepilsētā – neskartā dabas teritorijā, ko ieskauj koku un krūmu puduri. Mājas tiks izstrādātas pēc individuāla projekta ar estētiski baudāmu interjeru. Šobrīd projektā ir mērķis novietot 3 pārvietojamas mājiņas, bet ilgtermiņa plāns ir kopumā novietot 5 mājiņas.

Projekta nosaukums: Kooperatīvās sabiedrības “Mežsaimnieks” darbības pilnveidošana
Atbalsta pretendents: KS Mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Mežsaimnieks”
Kopējais finansējums: 9262.71 EUR
Publiskais finansējums: 7410.18 EUR

Projekta mērķis ir kooperatīvās sabiedrības “Mežsaimnieks” darbības pilnveidošana, jauna pakalpojuma izveidošana (meža sertifikācija) un konkurētspējas paaugstināšana, realizējot reklāmas kampaņu jaunu biedru piesaistei un iegādājoties darbiniekiem nepieciešamo aprīkojumu pakalpojumu sniegšanai biedriem.

Projekta nosaukums: Tūrisma pakalpojumu paplašināšana
Atbalsta pretendents: SIA USMAS LEJASTIEZUMI
Kopējais finansējums: 49997.47 EUR
Publiskais finansējums: 34998.23 EUR

Projekta mērķis ir izveidot veikborda parku, iegādājoties veikborda iekārtu un aprīkojuma komplektu, kā arī iegādāties specializēto atpūtas aprīkojumu – plānots iegādāties 8 airu laivas un 8 ūdens velosipēdus un glābšanas vestes.

Projekta nosaukums: Viesību šķūņa izbūve “Jaunkļavās”, radot jaunu pakalpojumu un stiprinot vietējo ekonomiku
Atbalsta pretendents: fiziska persona
Kopējais finansējums: 50000.00 EUR
Publiskais finansējums: 35000.00 EUR

Projekta mērķis ir uzbūvēt viesību šķūni, tādējādi izveidojot jaunu pakalpojumu – telpu īre viesību, semināru, konferenču, apmācību un nometņu organizēšanas vajadzībām un attīstīt saimniecisko darbību tūrisma un atpūtas jomā.

Projekta nosaukums: Kafijas grauzdētavas izveide
Atbalsta pretendents: fiziskas persona
Kopējais finansējums: 49771.90 EUR
Publiskais finansējums: 34840.33 EUR

Projekta mērķis ir projekta ietvaros iegādāties kafijas grauzdēšanai nepieciešamo aprīkojumu un uzsākt saimniecisko darbību, ražojot un realizējot īpašas un augstas kvalitātes kafiju.

Projekta nosaukums: Lāzergriezēja un frēzes iegāde saimnieciskās darbības dažādošanai
Atbalsta pretendents: fiziska persona
Kopējais finansējums: 12692.20 EUR
Publiskais finansējums: 8884.54 EUR

Projekta mērķis ir iegādāties lāzergriezēju un gravēšanas iekārtas komplektus, jaunu produktu un pakalpojumu izveidei vietējā un ārzemju tirgū, tādējādi stiprinot vietējo ekonomiku.

Projekta nosaukums: KURŠU GYM
Atbalsta pretendents: fiziska persona
Kopējais finansējums: 17332.99 EUR
Publiskais finansējums: 12133.09 EUR

Projekta ietvaros ir plānots izveidot trenažieru zāles un aktīvās atpūtas uzņēmējdarbību. Pateicoties projektā ietvertajiem trenažieriem, projekta ietvaros tiks izstrādāta arī unikāla treniņu programma „KURŠU SPĒKS”, kura tiks organizēta gan kā grupas nodarbība, gan kā individuālie treniņi novada iedzīvotājiem. „KURŠU SPĒKS” Programma ir balstīta uz modernākām treniņu metodēm (TRX, HIIT), un ir piemērota gan vīriešiem, gan sievietēm. Treniņa ietvaros tiek nodarbinātas visas muskuļu grupas, pēc iespējas efektīvāk novēršot lieko svaru un vairojot spēku.