22.augusta pieredzes apmaiņas brauciens mājražotājiem un amatniekiem

Projekta “Mājražotāju un amatnieku potenciāla attīstība un tūrisma piedāvājuma “Ražots Kurzemē” izveide” ietvaros, šovasar tika uzsākti pieredzes apmaiņas braucieni. Šobrīd aizvadīti jau trīs braucieni – pirmais risinājās biedrības “Darīsim paši!” teritorijā, tam sekoja “Ziemeļkurzemes biznesa asociācijas” teritorijas apskate un nupat, 22.augustā, dalībnieki viesojās partnerības “Laukiem un jūrai” pusē, lai iepazītu šī rajona aktīvos uzņēmējus.

22.augusta rītā brauciena dalībnieki devās ciemos pie Z/S “Mazburkas” saimnieces, Guntas Niedras, kura kopā ar savu ģimeni nodarbojas gan ar aitkopību, gan vīnogu audzēšanu. Saimniecība atrodas ainaviskā vietā starp Rīgas-Ventspils autoceļu un Tukumu. Tās apkaimē vērojama skaista un pauguraina ainava. Pauguru dienvidu nogāzēs plešas vīnogu lauki, kuros tiek audzētas ~ 60 dažādu vīnogu šķirnes. Te var iegādāties arī vīnogas, vai arī doties dārzā lasīt paši. No vīnogām saimniece raudzē lieliskus vīnus, kuri apbalvoti ar prestižām, t.sk. starptautiskām godalgām. Šo vietu daudzi iesaukuši par “Mazo Toskānu”, un, ierodoties šeit – šāda sajūta apstiprinās. 

 

 

 

 

 

Nākamais  pieturas punkts atradās netālu no Milzkalna, skaistā meža ielokā, kur atrodas klūgu pinēja Pētera Tutāna darbnīca. Te prasmīgā meistara rokas darina visdažādākos sadzīves un interjera priekšmetus – grozus un tīnes, krēslus un galdus, pat dizaina lustras un somiņas. Iesākumā, pirms daudziem gadiem pinumi bija hobijs, kas gadu gaitā pārtapis par maizes darbu. Meistars ieguvis arī Latvijas Amatniecības kameras pinēja amata meistara diplomu.

 

 

 

 

Keramikā “Saules Ceplis”, Smārdes pagastā, viesmīlīgi un ar siltu smaidu sagaidīja keramiķe un dizaina speciāliste Madara Bartkeviča, kura uzmūrējusi māla cepli un izmanto svēpēšanas jeb dūmošanas tehniku. Šī ir cilvēkam un videi nekaitīga tehnoloģija, kas pazīstama jau kopš piektā gadsimta, kad ar māla trauku lipināšanu un apdedzināšanu pavardā vai krāsnī lielākoties nodarbojās sievietes. Madara rada atturīgi skaistus un praktiskus traukus bagātīgā pelēcīgi melno toņu gradācijā.

Pēc iedvesmas stāsta Saules ceplī, tālāk ceļš veda Lapmežciema pagastu, kur atrodas ģimenes uzņēmums “Reinis-B”, kas nodarbojas ar karsti kūpinātu zivju produkcijas ražošanu. Dalībniekiem bija iespēja degustēt dažādas uzņēmumā kūpinātas zivis, kā arī pašiem “makšķerēt lašus” un dejot dejas. Atraktīvi ciemos pie sevis uzņēma “Reinis B” vadītāja Alla Bečere.

Brauciena nākamais pieturas punkts – apģērbu darbnīca “Olivija”, kurā saimnieko jaunā uzņēmēja Līva Krīgere. Kā stāsta Līva – Olivija ir radīta sieviešu naktsveļai un halātiem. Sievietes iedvesmota, Olivija rada arī citus sieviešu apģērbus, piemēram, mēteļus, kleitas, svārkus un aksesuārus.

22.augusta pieredzes apmaiņas brauciena pēdējais pieturas punkts – Abavas ģimenes vīna darītava Slampes pagastā. Vīna darītava ABAVAS ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes lielais sapnis, kas realizēts, lai darītu kvalitatīvus dzērienus no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. Iedvesma un vēlme iekopt vīna dārzu un izveidot vīna darītavu Latvijā Mārtiņam un Lienei radās 2007.gada rudenī, apceļojot Itālijas mazās vīna darītavas Toskānā. Sākotnēji tika realizēts sapnis par vīnogu audzēšanu un vīnogu vīna darīšanu Latvijā. Šim nolūkam ģimene iegādājās lauku īpašumu 3km no Sabiles, un tas atrodas Abavas upes ielejas dienvidu nogāzes augšdaļā. Projekta dalībniekiem bija iespēja apskatīt ražošanas procesu, kā arī degustēt dažādus dzērienus – rabarberu dzirkstvīnu, upeņu deserta vīnu, kā arī dažādus sidrus.